Faşizm

Published on Mart 17th, 2023

0

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ‘Nazi selamı’na soruşturma

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Üsküdar Amerikan Lisesi futbol takımından bir oyuncunun, Ulus Özel Musevi Lisesi ile yapılan futbol maçında Nazi selamı yapmasına ilişkin soruşturma başlattı.

Üsküdar Amerikan Lisesi futbol takımından bir öğrencinin, Ulus Özel Musevi Lisesi ile oynanan futbol turnuvası maçında attıkları gol sonrası sevincini ‘Nazi selamı’ vererek göstermesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti.

AA’nın haberine göre; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, konuya ilişkin soruşturma başlatırken, müfettişlerin olayı incelediği öğrenildi.

Üsküdar Amerikan Lisesi’nin Instagram hesabından olaya ilişkin 15 Mart’ta yapılan açıklamada, “1876 yılından bu yana nesiller yetiştiren Üsküdar Amerikan Lisesi olarak, Ulus Özel Musevi Lisesi ile gerçekleştirilen bir futbol maçında, bir oyuncumuzun yapmış olduğu yanlış hareketten dolayı derin üzüntü içindeyiz. Kurum ve eğitim felsefemiz gereği her türlü ayrımcılığın karşısında durduğumuzu önemle vurgulamak isteriz. Ulus Özel Musevi Lisesi okul yetkilileri ile ivedilikle görüşüp üzüntülerimizi iletmiş ve gerekli soruşturmayı başlatmış bulunmaktayız. Konunun hassasiyet ve önemle tarafımızdan takip edileceği tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verilmişti.

(GazeteDuvar)

Tags: , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑