Sosyalizm

Published on Şubat 26th, 2023

0

Hatice Temel için uğurlama töreni yarın

Dün hayatını kaybeden devrimci-sosyalist Hatice Temel için yarın uğurlama töreni gerçekleştirilecek.

Avrupa Demokrat (Ulm)

Dün (25 Şubat) hayatını kaybeden Hatice Temel için Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) bünyesinde faaliyet yürüten İşçi Gençlik Derneği (AJK) derneğinde uğurlama töreni gerçekleştirilecek. 63 yaşında hayatını kaybeden, Maraş-Elbistanlı, Hatice Temel’in naaşı, tören sonrası Türkiye’ye gönderilecek.

            Uzun yıllardır Güney Almanya’nın Laichingen Kasabasında yaşayan devrim emekçisi Hatice Temel için dün Laichingen’de Alevi Derneği’nde gerçekleştirilen taziye sonrası, bugün de üyesi olduğu Neu-Ulm’daki AJK derneğinde taziye gerçekleştirildi. Bugünkü taziye, sadece bölgeden değil, Almanya’nın bir çok kentinden ve Avrupa’nın bir çok ülkesinden akraba, dost ve yoldaşları geldi. Derneğe sığmayan kitle için, dışarıda da çadır kuruldu.

            Taziyede, Hatice Temel’in kızı ve kayınbiraderinin konuşmasından sonra AJK, SKB, AGİF, AVEG-KON adına birer konuşma yapıldı. Yapılan konuşmalarda, Hatice Temel’in devrimci kişiliği üzerinde duruldu. Çok sayıda devrimci-demokrat, ilerici ve yurtsever kurumlardan da katılımın olduğu etkinlikte, Tohum Kültür Merkezi, HDP ve Avrupa Demokrat Gazetesi’nden temsilciler taziye mesajı verdiler.

Uğurlama yarın

            Hatice Temel için yarın AJK derneğinde düzenlenecek olan uğurlama töreni, yarın, 27 Şubat Pazartesi günü saat 12.00’de başlayacak.

Yarınki törenin adresi şöyle:

AJK Derneği

Schwabenstr. 41,

89231 Neu-Ulm

Tags: , , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑