Tarih

Published on Mart 5th, 2022

0

Kurtuluş Belgeler: Konferans ve Kongreler

Kurtuluş Belgeler dizisinin 9. kitabı da yayımlandı. Tüm seri gibi, yeni yayımlanan 9. kitabı da Avrupa Demokrat’tan okuyabilir veya indirebilirsiniz…

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Çalışma Grubu tarafından yapılan yeni kitapla ilgili açıklamayı ve kitabın linkini aşağıda veriyoruz:

KURTULUŞ BELGELER kitaplarının 9. Kitabı da, KONFERANS ve KONGRELER adıyla hazırlandı. Aslında bu kez kitabın hazırlanması hayli yordu diyebiliriz. Öncelikle, Ortadoğu halklarının çoğunda olduğu gibi, bizde de yazılara tarih koymak alışkanlığı henüz bir prensip haline getirilmemiştir. Bu nedenle kongre ya da konferans gibi sıkça yapılmayan çalışmaların tarihlerini çıkarabilmek zor olmasa gerek. Ama zordu. Ama tarihlerde çıkabilecek muhtemel hataları giderebilmek için, böylesi saptamalarında bizi haberdar ederek yeni sürümler için bu tür yanlışları en aza indirmek sanırım hepimizin görevidir. En azından pdf baskıların bu tür bir çabayla yanlışlarını en aza indirmek mümkündür.

KURTULUŞ DERLEMELER DİZİSİ’nde ise sırada Ulusal Sorun, İşçi Sınıfı ve örgütlenme Sorunu, Gençlik Sorunu gibi konular toparlanacaktır. Ama artık doğal olarak Kurtuluş Sosyalist Dergi’lerdeki yazılar sadece kaynak bilgisi olarak yayınlanacak, henüz yayınlanmamış olan yazılar ise bu derlemelerde yer alacaktır.

Belge yayını üzerine tartışmalara hiç girmedik. Gerekli midir, gereksiz midir, herkes farklı düşünebilir. Sonuç olarak hiç kimseyi bu konuda zorlayıcı olmadık.

Savunmalar ise çok önem verdiğimiz bir savunmayı beklemişti. Ne yazık ki savunma sahibi yoldaşımız, bu belgeyi farklı değerlendirmek istediğini bildirerek, uzun zamandır beklediğimiz savunmasını iletmekten vazgeçti. Elbette bu tür belgelerin nerede nasıl kullanılacağına belge sahiplerinin karar vermeleri doğaldır. Ama artık beklemek yerine, kısa zamanda elimizde var olanıyla yayınlamayı düşünüyoruz.

VE BİR DUYURU: KURTULUŞ ile bağlantısı nedeniyle yargılanmış olan yoldaşlarımız, savunmalarının yayınlanmasında bir mahzur görmüyorsa bize iletsin ki savunmaları da dolu dolu çıkarabilelim. 

Katkı sunan yoldaşlarımızın emekleri ve çabaları için hepimizin teşekkürlerini iletmek de bizlere düşüyor. Teşekkürler yoldaşlar, emeğinize sağlık.

Sevgiyle kalmanız dileğiyle,

Saygılar.

KURTULUŞ BELGELER

Çalışma Grubu Adına


Kurtuluş Belgeler 9 –
Konferans ve Kongreler

Tags: , , , , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑