Makaleler

Published on Mayıs 7th, 2022

0

Aynaya bak Süleyman: ABD çocukları | Nihat Veli Yüce


Tarih insanın hafızasıdır. Tarih düzeltilemez, tarihten öğrenilir, dersler çıkarılır. Balık hafızalı olanlara tarihin öğreteceği bir şeyi olmaz. Balık hafızalı birey anlık şovla coşar, beş dakika sonra bunu unutur, bir başka şovun rüzgarı ile coşar. İki şov arasındaki tezatlık umurunda değildir. O coşmaya programlıdır. Lider eksenlidir, lider güneş batıdan doğuyor dese de, doğudan doğuyor dese de, balık hafızalı iki durumda da coşar, çok doğru, yaşa reisim, ne kadar doğru konuşuyorsun der. Balık hafızalıya tarihsel tecrübeden, gerçeklerden bahsetmek anlamsızdır. Balık hafızalıya hayal satamazsan onu coşturamazsın, gerçekler yerine, hayal satarsan balık hafızalı mutlu olur. Karnı açlıktan guruldayan balık hafızalıya aş, iş, hak, hukuk gibi somut yaşamsal gerçeklerden bahsetmek faydasızdır. Ona 100 yıl sonra bütün dünyayı ele geçirecez gibi gerçekleşme şansı asla olmayan hayal satarsan, bu işe yarar, balık hafızalı bununla coşar, padişahım çok yaşa çığlıkları atar. Balık hafızalıya, dünyanın gerçeklerini anlatmak faydasızdır, balık hafızalıya cehennemde yanmayan kefen, yada cennette arsa satıyorum dersen, bütün sülalesine alır. Balık hafızalı gerçeklerle değil, hayallerle coşmaya programlıdır. Balık hafızalıya gerçeği asla anlatmamalısınız, ona sadece gerçekleşme olasılığı olmayan, hayaller satmalısınız.

AKP, balık hafızalı topluluğu çok iyi analiz edip, çok iyi çözdüğü için, sürekli hayal pompalıyor, gerçeklerle bağını koparan, hayal aleminde, zikir havasında yaşayan bu kesimlere 2023, olmadı, 2053, olmadı 2071, olmadı 4071 artık o anlık aklına hangi tarih gelirse, bakara makara diyerek salla gitsin, balık hafızalı tutar, bunun efsunu ile kendinden geçer. Bu arada sen götür, götürebildiğin kadar. Bu realiteden dolayıdır ki, AKP propagandasını asla gerçekleştiremeyeceği hayaller üzerine kurmaktadır. Hayal satmaktadır. Bize oy veren cennete gider hayali, sattıkları en büyük ve en etkili hayaldir. Burada hayal dediğimizin yalan olduğunu farkındasınız. Özcesi yalan satıyorlar. Piyasası alıcısı varsa, en kolay yöntem yalandır, yalan satmaktır. Hiç bir maliyeti yok, getirisi büyük. Çok yalan üretince, zamanla yalan üretmekte zorlanıyorlar, bu durumda o ilahi, efsunlu cümle duyulur, şükür. Şükür’ü devreye soktun mu, bir müddet idare edersin.

Bu damar siyaset yelpazesinde geniş sülaledir. Hayal satanlar sülalesinin en şovcusu, bu damarın en şarlatanlarından biri Süleyman Soylu’dur. Soylu reisinden duymuş olmalı ki, her önüne geleni Soros’çulukla suçluyor. Soros başta ABD olmak üzere, batılı emperyalist sermayenin finans memurudur. Kimin Sorosçu olup, olmadığını bilmiyoruz. Fakat Soros’un iplerini elinde tutan ABD ve İngiltere’nin kimi beslediğini, hangi damarı bu halkın başına bela ettiğini çok iyi biliyoruz. Çok uzağa gitmeden bir kuşağın ömrüne sığan yakın tarihimizde, kimlerin ABD çocuğu olduğunu çok iyi biliyoruz. Amerikanın çocuklarının icraatlarını biliyoruz. Arşiv unutmaz. Tarih balık hafızalı olmayanların hafızasında canlılığını korur.

Amerikan çocuklarının son 70 yıllık icraatlarının başlıcalarına bakalım. Kim, kimin çocuğuymuş, hangi damarın takipçileriAamerikan çocuğu, bırakalım arşiv söylesin.

Buyrun Amerikan çocukları ve icraatları

1) NATO’ya alınmak için, ne kadar sadık çocuklar olduklarını, ABD’ye sadakatlerini ispatlamak için, 1950 yılında Güney Kore’de yoksul halk çocuklarını ABD’nin hizmetine verenler, özcesi Kore’ye asker gönderenler

2) 18 Şubat 1952’de yalvar yakar NATO’ya katılanlar

3) 6-7 Eylül 1955 olaylarını tezgahlayanlar

4) 16 Şubat 1969 da kanlı Pazar olarak bilinen saldırıları organize edip, Amerikan 6. filosunu kıble yapıp namaz kılanlar

5) 6. filoyu protesto eden  Denizleri 6 Mayıs 1972 idam sehpasına göndererek, ABD’den tescilli uşaklık belgesi alanlar

6) 1 Mayıs 1977 günü Taksim Meydanı katliamını organize edenler

7) 12 Eylül askeri faşist darbesini organize edenler

8) 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas Madımak katliamını organize edenler

9) 12 Mart 1995 tarihinde Gazi Mahallesi katliamını organize edenler

10) 20 Temmuz, 2015 Suruç katliamını organize edenler

11) 10 Ekim 2015, Ankara Gar Katliamını organize edenler

12) Genişletilmiş büyük ortadoğu projesi (BOP) eşbaşkanlığı yapanlar

13) ABD’nin dümen suyunda Suriye’yi darmadağın edenler

14) ABD’nin dümen suyunda Libya’yı tarumar edenler

15) ABD istediği için, hatta ya reformları yapar, yada gidersin diye makaleler yazdığı için, emrin olur diyerek, alel acele ucube cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi diye ucube bir sistem kuranlar

Evet Süleyman bunlara bir göz at, sonra avanenle birlikte geç aynanın karşısına ve en değme Amerikan çocuklarını o aynada görüneceksin. Öyle kuru sıkı, çamur at izi kalsınla olmaz bu işler Süleyman, belgeli konuş. Halep oradaysa, arşın burada Süleyman.


Nihat Veli Yüce – 07.05.2022

Tags:


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑